Wczoraj, 23 maja Studenci Wydziału Politechnicznego mieli okazję po raz kolejny spotkać się Panem Pawłem Juras z Balluff Polska i poszerzyć swoją wiedzę nt. rozwiązań przemysłu 4.0.

Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji pt. „Cyfryzacja i Lean manufacturing” a jej kontynuacją były warsztaty dla studentów Elektrotechniki, podczas których studenci podłączyli i skonfigurowali czujniki i moduły sieciowe przekazane przez firmę Balluff Naszej Uczelni. Studenci zapoznali się z otwartym, międzynarodowym standardem komunikacji cyfrowej (IEC 61131-9) IO-Link, który umożliwia komunikowanie się urządzeń sterujących (np. sterowników PLC czy komputerów przemysłowych) z różnego rodzaju sensorami i urządzeniami wykonawczymi (moduły IO, zawory, głowice RFID, itp.). Wykładowcy Akademii Tarnowskiej podsumowali dotychczasowe działania, wymienili się doświadczeniami i określili obszary dalszej współpracy z firmą Balluff. Dziękujemy za owocne spotkanie i przekazany sprzęt z którego Nasi Studenci będą mogli korzystać podczas zajęć laboratoryjnych. Działania powyższe wpisują się w realizację założeń, aby w procesie dydaktycznym na kierunku Elektrotechnika szczególny nacisk położony był na praktyczne aspekty, na kontakt studenta ze współczesnymi rozwiązaniami, które spotka w przemyśle, w pracy.