Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Oddział w Tarnowie (zrzeszony w NOT) zapraszają na Tarnowskie Dni Elektryki 2023, organizowane w ramach 25-lecia Uczelni. Wydarzenia związane z obchodami odbędą się 10 maja w Auli im. Jana Szczepnika (ANS w Tarnowie), a 11 maja – w siedzibie Tauron Dystrybucja S.A.

PROGRAM

10.05.2023, 9:00-13:00; Akademia Nauk Stosowanych (aula C017, ul Mickiewicza 8, Tarnów, wjazd od ul Goldhammera)

• Z czego składa się Wszechświat? – Michał ECKSTEIN, Krajowe Centrum Informatyki Kwantowej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Copernicus Center – Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Źródła odnawialne – wykorzystanie naturalnych warunków środowiskowych – Jan SZNAJDER, OT SEP
  • Aeronautyka w projektowaniu turbin wiatrowych – Andrzej CHYLA, SVANTEK
  • Nowoczesne rozwiązania pomiarowe i symulacyjne w obszarze wibroakustyki – Jacek SPISAK, EC TEST Systems Sp. z o.o.
  • Termowizja w przykładach: kamery typu smart, kamery do detekcji gazów, termowizja aktywna – Jarosław KNAPEK, EC TEST Systems Sp. z o.o.
  • Konkurs dla słuchaczy
  • Prezentacje i pokazy w holu i przed budynkiem Wydziału Politechnicznego: Copernicus Center Press – promocja książek i wydawnictw; Polski Związek Krótkofalowców – pokazy łączności i sprzętu; promocja kół naukowych i firm – SVANTEK, EC TEST Systems Sp. z o.o., APTIV
  • Przerwa
  • Podsumowanie

11.05.2023, 10:00 –13:00, sala błękitna Tauron Dystrybucja S.A., ul. Lwowska 72 -96b, Tarnów

• Charakterystyka bloku 910 MW na parametry nadkrytyczne TW S.A., doświadczenia eksploatacyjne
    i projektowe
    – Michał CEGIELSKI, TAURON Wytwarzanie S.A.
  •  Kosmologia w XXI wieku – Sebastian SZYBKA, Uniwersytet Jagielloński – Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego
  •  Zielone inwestycje w Grupie TAURON – Maciej Mróz, TAURON Zielona Energia Sp. z o.o.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału grup (10.05.2023), wysyłając wiadomość na adres: sep@anstar.edu.pl, lub dzwoniąc na nr tel. 14 6316522.