Piknik Rodziny | Dzień Innowacji Erasmus+ to wydarzenie organizowane przez nowopowstały Erasmus+ InnHUB Kraków. Erasmus+ InnHUB Kraków jest inicjatywą utworzoną przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji pełniącą funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

Wydarzenie ma na celu promocję regionu i uczelni, podkreślając innowacyjny charakter ich oferty edukacyjnej, innowacyjne metody kształcenia oraz poznanie możliwości Programu Erasmus+, wspierającego realizację projektów edukacyjnych i dydaktycznych dla przedszkoli, szkół, uczelni a także firm, spółek czy NGOs, polegających nie tylko na tzw. mobilności, ale szeroko rozumianej współpracy, mającej na celu wymianę wiedzy i doświadczeń i promujących idee wzajemnego uczenia się.

Podczas całodniowego pikniku każdy uczestnik będzie miał wyjątkową okazję odwiedzić Mobilne Centrum Edukacyjne, przenieść się w wirtualny świat nauki, wziąć udział w warsztatach programowania oraz nauczyć obsługi specjalnych robotów, poznać ofertę programów małopolskich uczelni i wziąć udział w warsztatach, zajęciach i innych aktywnościach przez nie organizowanych.

Program wydarzenia: