Inicjatywa powstała z myślą o zwiększaniu kompetencji cyfrowych młodych kobiet i jest adresowana do studentek kierunków inżynierskich. Program edukacyjny „Inżynierki 4.0″ ma pomagać młodym, ambitnym kobietom wejść w świat innowacji, technologii i biznesu. Za pośrednictwem programu Siemens pokazuje młodym inżynierkom, że jest dla nich miejsce w świecie Przemysłu 4.0. Chcemy je zachęcić, aby to miejsce zajęły i rozwijały swoją karierę. Finał tegorocznej edycji programu odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia w warszawskiej siedzibie Siemensa.

W programie warsztatów znajdą się m.in. szkolenia z obszaru personal brandingu, przygotowujące do udziału w procesach rekrutacyjnych. Uczestniczki będą mogły również liczyć na networking i spotkania z ekspertkami i ekspertami, w tym kobietami sukcesu w dziedzinach STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics). Udział w projekcie to także okazja do poznania innych studentek o podobnych zainteresowaniach naukowych i zawodowych. Na 30 studentek, które prześlą najciekawiej przygotowane autoprezentacje, czekają także praktyczne warsztaty technologiczne: wirtualna rzeczywistość, automatyzacja z produktami Siemensa, programowanie robota czy symulator przejazdu lokomotywą. Zakwalifikowane do udziału w programie studentki będą miały także możliwość udziału w konkursie, w którym będzie można wygrać vouchery na szkolenia branżowe.

Chcesz wziąć udział w programie „Inżynierki 4.0”? Zgłoś się TUTAJ.