ZAPRASZAMY na bezpłatne spotkanie edukacyjne i wykład związany z problemem chorób nowotworowych „Zdążyć przed rakiem”, które poprowadzi znany i ceniony lekarz onkolog Pani dr Maria Srebro-Stańczyk przy wsparciu Pani dr n. med. Anny Kornaś i pielęgniarki onkologicznej Pani Katarzyny Stefańskiej. W trakcie spotkania będzie również możliwość zadawania pytań.

Choroby nowotworowe są, po chorobach układu krążenia, drugim pod względem częstości zabójcą Polaków. Dotychczasowe trendy epidemiologiczne wskazują, że w obecnym stuleciu wysuną się na pierwsze miejsce wśród zgonów w Unii Europejskiej i w Polsce. Większości z nich możemy zapobiegać poprzez zmianę szeroko pojętego stylu życia z dotychczasowego antyzdrowotnego (papierosy, brak ruchu, niezdrowa dieta, unikanie badań przesiewowych) na prozdrowotny. Znajomość wczesnych objawów raka pozwoli wcześnie go rozpoznać i skutecznie leczyć.

Program „Jak przechytrzyć raka”, w ramach kt skierowany jest do wszystkich dorosłych mieszkańców województwa małopolskiego, którzy chcą poznać najczęstsze objawy nowotworów, nauczyć się obserwować swoje ciało i wzmocnić swoją wrażliwość onkologiczną. Program realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Spotkanie odbędzie się 29.10.2021r o godzinie 15:00
LINK do spotkania.

Wróć do góry